Choď na obsah Choď na menu
 


vecičky pre morčatá

 Čo budete potrebovať?

Zoznam vecí:

 • klietku
 • výbeh (netreba kupovať žiaden výbeh, ina pokiaľ máte vlastnú záhradu je to dobré, pokiaľ nemáte stači vodítko na morčatá, aby ste s ním mohli ísť aj von)
 • hobliny- piliny ( niekde sa píśe, že piliny sú moc jemné a prášia sa, ale moje morčatá piliny mali a nebol žiaden problém)
 • seno na spanie (ak ste pozbierali suchú slamu z vonka, poobstrihávajte ju, aby nebola moc dlhá a nebola ostro zakončená, aby si morča nevypichlo, alebo nepoškodilo očko)
 • miska na potravu (morčiatka si občas neśikovne misky prevracajú, preto som im tam ja vždy dala taký veľký kame%n na zaťaženie)
 • kvapkadlo na vodu (napájadlo)
 • potrava (obilninová zmes, alebo granuly pre morčatá, česrtvá zelenina. seno rovnaké ako na podstielku, vitamínove kvapky, tyčinka s obsahom minerálov, soľ na lízanie)
 • drevo na ohlodávanie
 • kefa na čistenie
 • čistiace potreby a nástroje
 • nožničky na pazúriky
 • prenosku (aby ste si mohli morča odviesť z predajne, alebo pre prípad, že by ste niekam cestovali, stačí stredná prenoska ktorá stojí, alebo teda naposledy keď som kupovala stála 500-sk)

Potreby pre chov morčaťa

Aby sa morča u vás doma dobre cítilo, musíte si zaobstarať kvalitné vybavenie pre jeho chov. Určite by ste mali kúpiť morčaťu hlavne dobrú klietku. Tá je základom. Nekupujte príliš malú klietku alebo s kovovými rebríkmi. To sú klietky pre škrečky. Klasické klietky pre morčatá majú väčšiu vzdialenosť medzi hrubšími kovovými rebrinami. Z takýchto klietok vám však morčatá už v prvý deň vyhádžu všetky piliny. Najviac by som vám odporučila klietky z plastovou základňou a s vrchnou časťou z priesvitného plastu. Úplne navrchu býva kovová časť na otváranie. Práve takúto klietku som dostala na Vianoce a je to čosi úžasné. Cena klietky : 20eur. 

Obrázok

 

 

 

 

V žiadnej klietke nesmú chýbať drevené hobliny ako podstielka.Cena hoblín : 0.70eur. 

Morčatá taktiež potrebujú mať svoju noru. Vyrobte alebo kúpte im drevenú či plastovú búdku. Cena búdky : 9.90eur. 

Na suché krmivo kúpte morčatám väčšiu keramickú misku. Môžete si ju tiež vyrobiť z hliny. Cena misky : 2.90eur.

Vodu morčatám budete dávať do plastového napájadla. Zoženiete ho v chovateľských obchodoch. Cena napájadla : 3eurá.

Na seno môžete morčatám kúpiť kovové závesné jasličky. Cena jasličiek : 1.90eur.

V žiadnej hlodavčej klietke nemôže chýbať drievko na obhrýzanie. Cena drievka : 1.90eur.

Ak chcete menej často čistiť klietku, kúpte do každého rohu klietky morčaciu toaletu. Cena toalety : 1.90eur.

V chvateľských obchodoch kúpite kŕmne zmesy pre morčatá. Ak chcete aby sa morčatá zabávali pri jedle, kúpte im závesnú tyčinku na obhrýzanie. Cena kŕmnej zmesy : 1.20eur. Cena tyčinky : 1.60eur.

Tieto ceny sú len orientačné. Snažte sa kúpiť potreby pre morčatá čo najvýhodnejšie a pozrite sa do viacerých obchodov. Existujú aj predražené klietky a iné potreby.

Cena všetkého dokopy : 45eur.

Viac sa dozvite v článkoch : Hodnotenie - krmivá pre hlodavce, Potreby pre chov morčaťa alebo škrečka, Chov morčaťa a škrečka, Morča u nás doma, Vyrob si výbeh pre morča/škrečka, Domov sladký domov pre morča a škrečka . . .  

                       

 

 

 

 

 

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 4274
Mesiac: 67
Deň: 4